Menu
30. 5. - 2. 6. 2024„Společně do Malé Vídně“

O slavnostech

Slavnosti města Šumperka jsou tradiční kulturní událostí pořádanou každoročně od roku 1998, kdy se konaly k připomenutí Šumperského sněmu z roku 1490. Od roku 2017 se akce rozrostla na třídenní program, který každý rok přitahuje tisíce návštěvníků.

 

V roce 2024 bude po dlouholeté tradici nést událost název Šumný Šumperk – Slavnosti města Šumperka.

 

Od České televize se podařilo Domu kultury Šumperk získat licenci na užití názvu, který nesl jeden z dílů známého dokumentárního cyklu – Šumná města. V rámci Šumného Šumperka se částečně přeneseme do období Malé Vídně a pozdějšího období první republiky, současně bude ale program čerpat z moderních trendů dnešní doby.

 

Program Šumného Šumperka začne už ve čtvrtek 30. května dnem otevřených galerií, pokračovat bude pátečním ZUŠ open, promítáním Kina Oko open air a dalšími akcemi. Hlavní program je plánován na sobotu 1. června. V tento den bude žít slavnostmi celé město!  Na Točáku bude mít svou šumperskou premiéru MINT Market – trhy se svěží módou, šperky, designem a delikatesami. V ulicích narazíte na pouliční umělce – buskery. U sovy si budou moci posedět milovníci šumperské Cimbálky, Holátek nebo folkové muziky v podání kapely Zakafy. Dále se můžete těšit na gastro zónu, dětskou zónu, historickou zónu a mnoho dalšího.

 

V Pavlínině dvoře se v podvečer tradičně představí známí umělci jako například český písničkář Michal Horák, šumperská kapela Trocha klidu nebo populární skupina Jelen. Šumný Šumperk tak oslaví Mezinárodní den dětí
a zahájí letní turistickou sezonu. Vstupné se na většinu programu nevybírá, nicméně vstupenky na koncerty v Pavlínině dvoře jsou již nyní v prodeji za zvýhodněnou cenu.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!