Na Slavnostech se představí místní divadlo

Herecký soubor divadla Šumperk si pro návštěvníky Slavností města Šumperka připravil hned dvě představení - D´ArtagnanKocourek Modroočko. Nebudou chybět ani ochotnicí ze souboru D123 se svoji letošní novinkou Já to tedy zkusím… Mušketýrům bude patřit páteční večer, pohádku pro děti očekávajete v sobotu dopoledne v hlavním programu Slavností a ochotníky ve stejný den po poledni.

Charles de Batz-Castelmore, známější pod jménem D´Artagnan, byl skutečnou historickou postavou. Zemřel za francouzsko-nizozemské války při obléhání Maastrichtu v roce 1673. Představení šumperského divadla bude vskutku výpravné. Díky vysokému počtu postav v této inscenaci posílí soubor také hostující herci. Můžete se těšit na hru z období vlády Ludvíka XIV. plnou šermířských soubojů, která je vhodná jak pro děti, tak i jako rodinné představení. Legendární hrdinové jsou zde a vzkazují: "Jeden za všechny, všichni za jednoho!" Začátek představení bude v pátek 3. června 2016 ve 20:00 hod. v letním divadle Vily Doris pod širým nebem. Vstupné na toto představení je 150 Kč, studenti mají slevu 50 % a senioři 20 %. V případě nepříznivého počasí se představení odehraje v hlavním sále Divadla Šumperk.

Pohádka Kocourek Modroočko, ozdobená spoustou písniček a svižné muziky, nenechá nejmenší diváky ani na okamžik vydechnout – strhující podívaná, plná napětí, dobrodružství, humorných situací a legračních honiček, předvede dětem s moudrým nadhledem, jak úžasný a zajímavý je kočičí život a kolik překážek, nástrah a nebezpečí musí malý kocourek překonat, aby se z něj – za vydatné pomoci kamarádů – stal dospělý a statečný kocour, který se dokáže postarat i o své přátele v nouzi. Začátek představení bude v sobotu 4. června 2016 v 11:00 hod. na hlavní scéně. Vstupné se vybírat nebude.

Ochotnický soubor D 123 představí v sobotu 4. června 2016 po poledni ve Vile Doris novou hru Já to tedy zkusím…, kterou napsala vnučka Miroslava Tiedla - Leontýna. Tato komedie je z ochotnického prostředí. Herci zde v roli herců zkoušejí pod vedením režiséra Zdislawa Bieleckého (Alexandra Stankuše) konverzační komedii. Ač je den před premiérou, poslední zkouška ani zdaleka neprobíhá podle režisérových představ. Diváci tak budou moci nahlédnout, jakým způsobem může probíhat příprava ochotnického představení a dokonce uvidí, co se děje v zákulisí, zatímco se před fiktivními diváky odvíjí premiérové představení. V případě nepříznivého počasí bude hra uvedena v sále Vily Doris.

Více informací o šumperském divadle najdete na www.divadlosumperk.cz

 

Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka 2022

22. ročník městských oslav připadá na první červnový víkend roku 2022.

více informací

21. ročník Slavností se blíží

Tradiční městské dny se blíží – již za tři měsíce jsou tu!

více informací

Slavnosti jesenickým originálním produktem

23. května 2018 byly Slavnosti města Šumperka certifikovány jako JESENÍKY® oroginální produkt.

více informací

Slavnosti letos podvacáté

Zanedlouho začne třídenní maraton oslav města Šumperka. Letošní ročník je jubilejním dvacátým.

více informací