1. - 3. června 2023Pavlínin dvůr • Sady 1. máje
Menu

21. ročník Slavností se blíží

Tradiční městské dny spojené s divadlem, oslavou dne dětí, hudebními vystoupeními a ve znamení snoubení se historie s romantikou se uskuteční na přelomu května a června opět v Pavlínině dvoře a Sadech 1. máje. Hlavním lákadlem je koncert známé české skupiny WOHNOUT. Slavnosti města nově obohatí běžecký závod historickým centrem města ŠumpeRUN.

Slavnosti města Šumperka od čtvrtku 30. května do neděle 2. června 2019. „Čtvrtek bude v Pavlínině dvoře patřit divadlu – na programu bude odpolední představení pro děti a večer pak divadlo pro dospělé diváky,“ říká Olga Hajduková tisková mluvčí.

Páteční odpoledne bude věnováno dětem. „V Pavlínině dvoře budou nachystány atrakce v podobě skákacího hradu a nafukovací skluzavky, ve spolupráci se Střediskem volného času Doris Šumperk chystáme také tvořivé dílničky pro děti,“ dodává Hajduková. Hlavním lákadlem je pak koncert oblíbené české skupiny WOHNOUT. „Matěj a Honza Homolovi s Jirkou Zemánkem a Fenkem přijedou do Šumperka představit svou novou desku Miss Maringotka, zahrají také i své známé hity,“ říká Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů, jenž akci připravuje. Dalšími účinkujícími budou skupiny Sioux, Late Harvest a Dub Band.

Sobota se jako již tradičně ponese v duchu historie a romantiky a odehraje se v Sadech 1. máje –v parku za Vilou Doris. „Na letošní rok vychází  400. výročí připojení se Moravy ke stavovskému povstání, 350. výročí velkého šumperského požáru a hlavně 340. výročí zahájení čarodějnických procesů přímo v Šumperku – tematicky bude den věnován právě těmto událostem 17. století,“ říká Tomáš Spurný, starosta města. Den pak vyvrcholí velkým kostýmovaným průvodem, slavnostní ceremonií a výpravným ohňostrojem.

Neděle bude patřit sportu. „V rámci programu Slavností města Šumperka chystáme první ročník běžeckého závodu pro širokou veřejnost historickým centrem města s názvem ‚ŠumpeRUN‘,“ říká Vondruška. Registrace do závodu byly spuštěny již 1. února, během prvního týdne byla ale kapacita závodu naplněna, pořadatelé tak zvažují navýšení. „Srdečně zveme Šumperany, aby se hlavně přišli podívat a vytvořit závodníkům nezapomenutelnou atmosféru,“ uzavírá Vondruška.