Šumperský hafan

Tradice Šumperského hafana sahá až do roku 2006, kdy byla poprvé pořádána tato oblíbená psí soutěž, tehdy pod patronací Spolku pro ochranu zvířat, na kynologickém cvičišti na Nových Domkách. Od roku 2008 se spolupořadatelem akce stalo Vlastivědné muzeum v Šumperku a soutěž se od té doby koná v centru Šumperka, na nádvoří Pavlínina dvora. Šumperský hafan 2016 oslaví své 10. narozeniny v neděli 29. května 2016 opět na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku.

V letošním roce se bude konat již 8. ročník této zábavné soutěže psů všech ras a velikostí, s PP i bez PP, která bude obohacena i dalšími doprovodnými aktivitami. Významná část programu bude zaměřena na děti se záměrem představit dětem psa nejen jako mazlíčka, ale také jako společníka při sportování, vycházkách a zábavě. Dětem tak bude představena aktivní forma trávení volného času, a to jak individuálně, tak i v různých zájmových organizacích. V neposlední řadě budou na akci představeny neziskové organizace (mezinárodní, celostátní i regionální), které se zabývají záchranou psů.

Celá akce bude tedy pojata jako zábavné odpoledne pro majitele psů s akcentem na děti a jejich vztah ke psům a zvířatům obecně a také na kynologické sporty. Kromě juniorhandlingu bude pro děti zpřístupněno i Muzejíčko s výstavou autíček a součástí odpoledne bude také prezentace psích ras typických pro země Evropské unie.

 

Internetová soutěž – Hafan Sympaťák 2016.

Soutěže se může zúčastnit každý zaregistrovaný soutěžící pejsek, který se při registraci nechá vyfotografovat se startovním číslem.  Soutěž bude spuštěna od pondělí 8.00 do soboty 8.00 na stránkách www.sumpersko.net , hlasy jednotlivým pejskům bude možné posílat na adresu: hafan@sumpersko.net . Hlasující uvede číslo a jméno soutěžícího psa. Předání ceny se uskuteční v sobotu odpoledne na Slavnostech města.

Spolupořadateli akce jsou internetové noviny Sumpersko.net a Liga na ochranu zvířat, patronkou je tradičně paní Karla Mornstein-Zierotin.

 

Vstupné

30 Kč, děti do 3 let zdarma, registrační poplatek pro soutěžící 50 Kč. Vstupenka i registrační poplatek opravňuje i ke vstupu na výstavu Autíčkománie.

 

Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka 2022

22. ročník městských oslav připadá na první červnový víkend roku 2022.

více informací

21. ročník Slavností se blíží

Tradiční městské dny se blíží – již za tři měsíce jsou tu!

více informací

Slavnosti jesenickým originálním produktem

23. května 2018 byly Slavnosti města Šumperka certifikovány jako JESENÍKY® oroginální produkt.

více informací

Slavnosti letos podvacáté

Zanedlouho začne třídenní maraton oslav města Šumperka. Letošní ročník je jubilejním dvacátým.

více informací