Aktualizovali jsme program slavností

Jelikož je 3. června prvním pátkem v měsíci, od osmé hodiny ráno proběhnou na Hlavní třídě oblíbené Farmářské trhy. Večer se pak ve velkém sále Domu kultury uskuteční akce "Mikulov baví Šumperk" spojená s tradiční ochutnávkou vín z mikulovské podoblasti za zvuků cimbálovky. Košt začíná v 19:00 hod. Od osmé hodiny večerní se letní divadlo Vily Doris v sadech 1. máje stane dějištěm divadelního představení D´Artagnan aneb Tři mušketýři. Vstupné na toto představení je 150 Kč, v případě špatného počasí bude hra uskutečněna v Divadle Šumperk.

Sobota bude hlavním dnem letošních slavností. V devět ráno pozve všechny úvodní průvod rytířů a vlajkonošů městem. Úderem půl desáté se na hlavní scéně rozeběhne dopolední program určený zejména pro děti. Dětským představením bude dominovat Kocourek Modroočko v podání šumperského divadla.

Vedlejší scéna na letním divadle Vily Doris nabídne vystoupení místních regionálních kroužků a spolků, mezi kterými nebude chybět Tornádo Šumperk, Angel's Tribe, Fit Active Team ad. Po poledni se na této scéně odehraje představení ochotnického souboru D123 Já to tedy zkusím.

V odpolední části se mimo jiných představí regionální šermířské spolky, mezi kterými nebudou chybět Barbaři z Bohdíkova, Páni z Bludova a Šermířský spolek Šumperk. Letošní historické oslavy připomínají nejen uskutečnění tzv. Šumperského sněmu v r. 1490, ale také významné jubileum českých dějin - 700. výročí narození císaře římského a krále českého Karla IV. Jemu bude věnován pořad nazvaný Karel IV. – markrabě moravský a jeho město Šumperk.

Aby nebyly slavnosti pouze o rytířských půtkách, od 19:00 hod. zahraje známá šumperská kapela FLEKSIBLE známé české a světové hity, také představí i svoji tvorbu.

Celý den vyvrcholí velkým kostýmovaným průvodem městem - tradiční trasou Šumperkem rojede družina krále Karla IV. Po návratu do dějiště slavností se uskuteční slavnostní ceremonie, ohňová show a hlavně velký výpravný ohňostroj, který slavnosti ukončí.

Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka 2022

22. ročník městských oslav připadá na první červnový víkend roku 2022.

více informací

21. ročník Slavností se blíží

Tradiční městské dny se blíží – již za tři měsíce jsou tu!

více informací

Slavnosti jesenickým originálním produktem

23. května 2018 byly Slavnosti města Šumperka certifikovány jako JESENÍKY® oroginální produkt.

více informací

Slavnosti letos podvacáté

Zanedlouho začne třídenní maraton oslav města Šumperka. Letošní ročník je jubilejním dvacátým.

více informací